VII Международный джазовый фестиваль "Тёmkin jazz"
10 - 12 апреля 2019 г.

Купить билет
 • ENERGY 2011 - статьи, репортажи, отзывы

  У джазі не лише дівчата

   Опубликовано: 26-12-2012, 12:36 Комментариев: (3)

  Источник: http://panorama.pl.ua/mix/4547-u-dzhazi-ne-lishe-divchata.html

  Силу живого звуку 25 та 26 лютого в ПК «Нафтохімік» демонстрували кременчужанам співачка з Камеруну Кеме Мерілен, барабанщик Валерій Жилін, піаніст Володимир Соляник, саксофоніст Богдан Гуменюк та бас-гітарист Ендрю Валентайн. Тут пройшов джазовий фестиваль.

  Що може бути гарячішим за вечір міжнародного джазового фестивалю «Energy fest»? Мабуть, лише 2 таких вечори у нашому місті. Оце справжній драйв! Хоч ще 5 років тому джазові концерти були рідкістю, а зали – напівпорожні, сьогодні джаз все гучніше заявляє про себе. І Кременчук тому не виняток. Квитки на лютневий «Energy fest» розкупили миттєво. Та це й не дивно, адже у фестивалі взяли участь чотири відомі гурти: кременчуцький джаз-бенд «Apple Jam», група «Маніфест» із Дніпропетровська, київський молодіжний гурт «JT Fresh» та квінтет Володимира Соляника.

  Зовсім по-новому в джазовій обробці гурту «Apple Jam» зазвучали українські народні пісні «Сіла птаха», «Чом ти не прийшов», «Цвіте терен», «Ніч яка місячна» тощо. На відміну від «Apple Jam», гурт «Маніфест» виконував переважно авторські композиції (подекуди навіть за участі такого екзотичного інструмента, як бонго).

  Публіка з нетерпінням чекала й на виступ хедлайнерів концерту – квінтету Володимира Соляника. У такому складі музиканти зібралися вперше. Здивували віртуозною та… нестандартною грою. Барабанщик Валерій Жилін підготував для глядачів сюрприз. Він зіграв не лише на барабані, а й на струнах роялю… тими ж барабанними паличками. Одночасно з Володимиром Соляником, який традиційно натискав на клавіші. Було ефектно, вражаюче, а головне – енергійно!

  Два дні поспіль славнозвісні джаз-метри спілкувалися з місцевими «гурманами» джазу. Причому в буквальному сенсі цього слова. Спершу – концерт, опісля – майстер-клас із фортепіано, бас-гітари та ударних. Далі – джем-сейшн (майстерність імпровізації). Програма цікава та насичена – такий собі «Джаз-Коктебель» у мініатюрі!

  У джазі не лише дівчата

  Своєрідний Ендрю

   

  Андрій Арнаутов – киянин. Проте ще в дитинстві він разом із батьками виїхав до США, де закінчив Бостонську школу джазу та грав із найкращими джазовими музикантами. Оскільки його справжнє прізвище американцям вимовити було складнувато, музикант (по батькові Валентинович) дещо змінив ім’я і став Ендрю Валентайном.

  — Яка б музика не лунала, вона повинна мати етнічну основу, – переконаний Ендрю. – Українську я більше люблю слухати, а не грати. Мабуть, тому що над нею експериментує вже досить багато людей. Але для себе я в цьому не бачу сенсу.

  У джазі не лише дівчата

  У фестивалі взяла участь співачка з Камеруну Кеме Мерілен

   

  У джазі не лише дівчата

  Солістка кременчуцького гурту «Apple Jam» Наталія Лещенко подарувала слухачам українські пісні

   

  У джазі не лише дівчата

  Найбільше захоплення глядачів викликала солістка молодіжного київського джаз-гурту «JT Fresh» Катерина Пурцеладзе, яка вразила могутністю свого голосу та дивовижним тембром

  [related-news]

  Другие новости на эту тему:

   {related-news}
  [/related-news]

  Информация

  Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 1 дней со дня публикации.
 •